08 stycznia 2021
Pandemia koronawirusa na świecie w dalszym ciągu trwa, a polski ustawodawca nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o nowelizacje ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z
08 grudnia 2020
W erze postępu technologicznego i powszechności samochodów na drogach co roku dochodzi do ogromnej ilości wypadków, w których zostają poszkodowani nie tylko kierujący, ale również i piesi. To grupa uczestników

Inne sprawy klientów

17 listopada 2020
odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Nasz klient wygrywa z ubezpieczycielem i otrzymuje 20.000,00 zł.

Niedawno zgłosił się do nas klient - pan Marek, będący poszkodowanym w wypadku samochodowym. Zgodnie z ustaleniami odpowiednich służb udowodnione zostało, iż to nie on był winny spowodowania tegoż zdarzenia, więc miał on pełne prawo domagania się od firmy ubezpieczeniowej sprawcy odszkodowania za wszelkie poniesione koszty naprawy pojazdu. Sprawa na pierwszy rzut oka wydawała się dość oczywista i prosta do sfinalizowania, lecz w wyniku niespójności i kontrowersji wokół jej szczegółów ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania w pełnej wysokości (poniżej treść odmowy). Poszkodowany postanowił poprosić nas o pomoc w jej rozwiązaniu.

 

 

Czemu Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania we właściwej wysokości?

 

Wątpliwości narastały wokół kwoty należnego odszkodowania, bowiem według naszego klienta ubezpieczyciel sprawcy wypadku znacząco zaniżył koszty przyszłych napraw i nie uwzględnił w żadnym stopniu utraty wartości pojazdu powstałej w wyniku wypadku. Kwota wypłacona przez ubezpieczyciela wyniosła ok. 34.500zł, natomiast w tym konkretnym przypadku wydawała się ona wyjątkowo niska w związku z poniesionymi szkodami.

 

  • Wszyscy mi mówili, że nie warto walczyć z ubezpieczycielem bo i tak się z nimi nie wygra. Na szczęście trafiłem na firmę Abrusto, która swoim profesjonalnym podejściem doprowadziła do tego, iż otrzymałem odszkodowaniem w należnej mi wysokości. 

 

Jakie podjęliśmy działania ?

 

Stwierdziliśmy, że należy zlecić dokonanie niezbędnych działań, aby jak najbardziej zwiększyć szansę na pozyskanie odszkodowania zwracającego wszelkie poniesione przez poszkodowanego w wypadku straty. Po pierwsze dla dobra sprawy należało jak najszybciej wyjaśnić i udowodnić jakie są realne szkody poniesione przez naszego klienta, dlatego poleciliśmy, aby zlecił dokonanie odrębnej kalkulacji poniesionych strat przez bezstronnego rzeczoznawcę.

 

Miało to stanowić przeciwwagę względem dowodów wniesionych przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Okazało się, że podejrzenia naszego klienta były jak najbardziej uzasadnione – kosztorys sporządzony na wniosek poszkodowanego wskazał, iż poniesione straty wyniosły aż o 14.500zł więcej niż wg. ekspertyzy ubezpieczyciela. W takim wypadku mając dowody na próbę wprowadzenia w błąd naszego klienta postanowiliśmy najpierw polubownie rozwiązać ten problem i na drodze ugody porozumieć się z tymże ubezpieczycielem. Starania te spełzły na niczym, gdyż według ubezpieczyciela straty wyliczone w kosztorysie były zawyżane na żądanie zlecającego i nie miał on zamiaru brać tych ekspertyz pod uwagę w kontekście ustalania realnej należnej kwoty odszkodowania. Dlatego też następnym krokiem okazało się złożenie pozwu przeciwko ubezpieczycielowi w sprawie o wypłacenie należytej kwoty odszkodowania na rzecz powoda.

 

Co się wydarzyło w trakcie sprawy sądowej?

 

Okazało się, że niskie koszty wyliczone przez pozwanego były spowodowane przede wszystkim brakiem uwzględnienia wykorzystania przez powoda do naprawy pojazdu oryginalnych części zamiennych, co miało główny, ale nie jedyny wpływ na tak mocno zaniżoną wartość odszkodowania. Kluczowa w tejże sprawie okazała się jeszcze inna okoliczność. Bardzo duże znaczenie miało przedstawienie sądowi jak bardzo została zmniejszona wartość uszkodzonego samochodu powoda, nawet po dokonaniu wszelkich napraw z wykorzystaniem oryginalnych części. Wartość samochodu przed wypadkiem wynosiła ok. 162.000 zł., natomiast teraz jego wartość spadła do 119.000 zł. wartość odszkodowania nie mogła być więc niższa od kwoty 43.000 zł., gdyż jest to najniższa możliwa kwota, która pokryłaby wszelkie roszczenia naszego klienta.

 

Rozstrzygnięcie sprawy - dopłata do odszkodowania w wysokości 20.000,00 zł.

 

Ostatecznie sąd uznał, iż pozew wniesiony na rzecz powoda jest w pełni zasadny, a ubezpieczyciel ma obowiązek zaspokoić wszystkie straty poniesione przez naszego klienta. Udało się więc odnieść pełny sukces, a nasz klient pozyskał wszelkie należne środki pokrywające straty poniesione w wypadku. Wszystko jednak dzięki jego czujności i determinacji w działaniu. W wyniku podjęcia współpracy z naszą firmą otrzymał należne wsparcie  i pewnie bez podjęcia tego kroku nie udałoby uzyskać dodatkowych środków od ubezpieczyciela w wysokości ponad 20.000 zł., co łącznie z pierwotnie zasądzoną kwotą daje rezultat ponad 50.000zł.

Tel: 503 864 922

e-mail: biuro@abrusto.pl

Dochodzenie odszkodowań. Łódź

Napisz do nas

 

Opisz nam swój problem, my przeanalizujemy Twoją sprawę i wkrótce się skontaktujemy z Tobą. 

 

 

 

Administratorem Twoich osobowych danych jest Abrusto Sp. z o.o. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. 

KLIKNIJ i zapoznaj się ze sposobem przetwarzania Twoich danych.  

Administratorem Twoich danych osobowych jest Abrusto Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. 

Administratorem Twoich osobowych danych jest Abrusto Sp. z o.o. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. 

KLIKNIJ i zapoznaj się ze sposobem przetwarzania Twoich danych.  

Abrusto Sp. z o.o.

 

90 - 324 Łódź

ul. Targowa 77

tel: 503 864 922

e-mail biuro@abrusto.pl

Firma odszkodowawcza

Regon: 387075529    

NIP: 7282847023

KRS: 0000859099  

Kapitał zakładowy: 16.000,00 zł.

Pon     8:00 - 16:00

Wt       8:00 - 16:00

Śr        8:00 - 16:00

Czw     8:00 - 16:00

Pt        8:00 - 16:00

Sb        zamknięte

Nd       zamknięte

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!