08 stycznia 2021
Pandemia koronawirusa na świecie w dalszym ciągu trwa, a polski ustawodawca nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o nowelizacje ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z
08 grudnia 2020
W erze postępu technologicznego i powszechności samochodów na drogach co roku dochodzi do ogromnej ilości wypadków, w których zostają poszkodowani nie tylko kierujący, ale również i piesi. To grupa uczestników

Strefa wiedzy

08 grudnia 2020
Uszczerbek na zdrowiu łódź

Jak pomagamy, gdy ubezpieczyciele zaniżają wysokość odszkodowań? 

W erze postępu technologicznego i powszechności samochodów na drogach co roku dochodzi do ogromnej ilości wypadków, w których zostają poszkodowani nie tylko kierujący, ale również i piesi. To grupa uczestników ruchu drogowego, która jest szczególnie narażona na doznanie niezwykle ciężkich obrażeń – często będących bezpośrednią przyczyną długotrwałego rozstroju zdrowia, a nawet trwałego kalectwa lub śmierci. Ze względu na coraz większą świadomość społeczną w zakresie przysługującym każdemu z nas praw, można zaobserwować zwiększoną liczbę osób walczących o wyższe odszkodowanie.

 

Na jakiej podstawie ubezpieczyciel zaniża odszkodowania?

 

Dla przykładu niedawno zgłosiła się do nas młoda kobieta - pani Marta, będąca poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym. W wyniku niezachowania należytej ostrożności przez kierującego pojazdem doznała ona rozległych obrażeń wewnętrznych i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Została natychmiast poddana operacji ratującej życie, a następnie dalszej opiece medycznej w celu doprowadzenia jej zdrowia do stanu sprzed wypadku. Cały proces rehabilitacji trwał ponad rok. Obejmowała ona nie tylko leczenie urazów fizycznych, ale również terapię psychologiczną, której nasza klientka musiała się poddać w celu wyzbycia się nabytego z powodu wypadku lęku do samochodów. Poszkodowana co prawda otrzymała od ubezpieczyciela sprawcy wypadku pewną kwotę odszkodowania, jednak zważywszy na ogrom szkód przez nią poniesionych, zwróciła się do nas z prośbą o ponowne przeanalizowanie sprawy oraz stwierdzenie, czy jej roszczenia wobec ubezpieczyciela są zasadne.

 

Jak ustalić wysokość roszczenia?

 

W sprawach dotyczących uszczerbku na zdrowiu kluczowe jest obiektywne ustalenie rozmiaru poniesionych szkód. Jest to możliwe dzięki tabeli załącznika do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu. W akcie tym ujęte są uniwersalne zasady liczenia rozmiaru powstałego uszczerbku na zdrowiu. Stosuje się ją przede wszystkim w celu ustalenia podstawy wniosku o należna kwotę odszkodowania. Dlatego w tym przypadku poprosiliśmy klientkę o przedstawienie całej dokumentacji medycznej, w której znajdowały się wszystkie stwierdzone obrażenia poniesione w wypadku oraz opis przebiegu leczenia. Po analizie zdobytego materiału, udało się nam potwierdzić, że ubezpieczyciel sprawcy znacząco zaniżył procentowy uszczerbek na zdrowiu naszej klientki, gdyż do wyliczenia należnego odszkodowania przyjął jego wartość na poziomie 23%, natomiast realnie wynosił on 53%, czyli ponad dwa razy więcej (!) 

 

Jak się skończyła ta sprawa?

 

W takim przypadku koniecznym rozwiązaniem było wystąpienie przeciwko ubezpieczycielowi z roszczeniami w celu zwrócenia wszystkich kosztów i rekompensatę szkód poniesionych przez poszkodowaną. Oczywiście, jak to często bywa w tego typu sprawach, ubezpieczyciel odrzucił zaproponowane rozwiązanie, podważając obiektywność naszych wyliczeń. W takiej sytuacji sprawa musiała zakończyć się w sądzie.

 

Pozwany ubezpieczyciel został ostatecznie zobowiązany do wypłacenia poszkodowanej dodatkowych środków tytułem odszkodowania w wysokości ponad 33.000,00 zł. co zdecydowanie ułatwi naszej klientce funkcjonowanie w powypadkowej rzeczywistości. Pozostaje mieć nadzieję, iż nasza klientka ostatecznie po ciężkiej i intensywnej rehabilitacji wróci do pełni zdrowia i rozprawi się z lękiem nabytym w wyniku niedawno przeżytych, tragicznych zdarzeń.

Tel: 503 864 922

e-mail: biuro@abrusto.pl

Dochodzenie odszkodowań. Łódź

Napisz do nas

 

Opisz nam swój problem, my przeanalizujemy Twoją sprawę i wkrótce się skontaktujemy z Tobą. 

 

 

 

Administratorem Twoich osobowych danych jest Abrusto Sp. z o.o. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. 

KLIKNIJ i zapoznaj się ze sposobem przetwarzania Twoich danych.  

Administratorem Twoich danych osobowych jest Abrusto Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. 

Administratorem Twoich osobowych danych jest Abrusto Sp. z o.o. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. 

KLIKNIJ i zapoznaj się ze sposobem przetwarzania Twoich danych.  

Abrusto Sp. z o.o.

 

90 - 324 Łódź

ul. Targowa 77

tel: 503 864 922

e-mail biuro@abrusto.pl

Firma odszkodowawcza

Regon: 387075529    

NIP: 7282847023

KRS: 0000859099  

Kapitał zakładowy: 16.000,00 zł.

Pon     8:00 - 16:00

Wt       8:00 - 16:00

Śr        8:00 - 16:00

Czw     8:00 - 16:00

Pt        8:00 - 16:00

Sb        zamknięte

Nd       zamknięte

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!